"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu

Aktualności

Nowy punkt sprzedaży wyrobów garmażeryjnych
2019-08-29
Serdecznie zapraszamy do nowego punktu sprzedaży wyrobów garmażeryjnych w Pawilonie Handlowym przy ul. Piotrkowska 2A     od  poniedzi...
ZWROT UDZIAŁÓW CZŁONKOWSKICH
2019-07-03
INFORMACJA DOTYCZĄCA ZWROTU UDZIAŁÓW CZŁONKOWSKICH Zarząd "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Opolu uprzejmie informuje, iż Zebranie Przedsta...

Szukaj w serwisie

W polu poniżej
wpisz poszukiwaną frazęNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z naszej strony, wpisz poniżej swój adres e-mailRegionalny Zespół Karlik

 Regionalny Zespół Wokalno-Instrumentalny „Karlik” powstał w 1984 r. i w chwili obecnej jest jedynym takim amatorskim zespołem artystycznym w Opolu.
Należy do niego 17 osób, w tym czterech mężczyzn. Panie śpiewają, panowie tworzą kapelę: 2 akordeony, gitara i bęben. Zespół gra i śpiewa pod kierownictwem p. Zofii Dąbrowskiej-Puda i p. Waldemara Sarneckiego.
Jak nazwa wskazuje zespół jest krzewicielem twórczości ludowej regionu śląskiego, ale wzbogaca też swój repertuar  pieśniami i piosenkami z innych regionów Polski. Są to utwory o rozmaitej tematyce i treści: lirycznej, satyrycznej i kabaretowej, okolicznościowej i poważnej. Większość utworów przedstawiona jest w gwarze śląskiej. Zwłaszcza piosenki ludowe niosą w sobie dużo dowcipu i pogody ducha, a wesołość i żart przewijają się w nich bardzo często.
W ramach swojej działalności zespół zorganizował w latach 1982-2007 ponad 670 występów, zarówno w kraju jak i za granicą m.in. wielokrotnie w Poczdamie (Niemcy) i miejscowości Blois w dolinie Loary (Francja).

Członków zespołu łączy radość śpiewania, muzykowania, występy, a także sam fakt bycia razem. Dzięki wspaniałej atmosferze, która panuje w zespole, to co robimy – robimy na prawdę dobrze. A dowodem na to jest ogromna ilość nagród i wyróżnień, które zespół otrzymał na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach. Do ostatnich ważniejszych osiągnięć zespołu możemy zaliczyć:
  • udział w XXIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Olszance,
  • udział w corocznym Koncercie Charytatywnym na rzecz osób niepełnosprawnych organizowanym pod honorowym patronatem Caritas Polska.
Zespół występuje na najważniejszych wojewódzkich przeglądach amatorskiej twórczości artystycznej. Ze względu na walory artystyczne występów zapraszany jest na różnego rodzaju imprezy, które odbywają się w naszym województwie np. w Kamieniu Śląskim i w Głuchołazach - "Święto Gór Opawskich". Ponadto zespół "Karlik" corocznie występuje w "Galerii Opolanin" w Koncercie Wielkanocnym.

Próby zespołu odbywają się w sali Ośrodka Socjalnego „Społem” PSS w Opolu na ul. 1 Maja 19, gdzie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej grupy.

Kontakt telefoniczny z kierownikiem grupy p. Zofią Dąbrowską-Puda 77 455 89 43.
projekt i realizacja PRONETIX