"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu

Aktualności

15.08.2022 R. DZIEŃ WOLNY OD PRACY
2022-08-11
Dzień 15.08.2022 r. jest dniem wolnym od pracy w "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Opolu...
ZWROT UDZIAŁÓW CZŁONKOWSKICH
2022-07-13
INFORMACJA DOTYCZĄCA ZWROTU UDZIAŁÓW CZŁONKOWSKICH Zarząd "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Opolu uprzejmie informuje, iż Zebranie Pr...

Szukaj w serwisie

W polu poniżej
wpisz poszukiwaną frazęNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z naszej strony, wpisz poniżej swój adres e-mailRegionalny Zespół Karlik

 Regionalny Zespół Wokalno-Instrumentalny „Karlik” powstał w 1984 r. i w chwili obecnej jest jedynym takim amatorskim zespołem artystycznym w Opolu.
Należy do niego 17 osób, w tym czterech mężczyzn. Panie śpiewają, panowie tworzą kapelę: 2 akordeony, gitara i bęben. Zespół gra i śpiewa pod kierownictwem p. Zofii Dąbrowskiej-Puda i p. Waldemara Sarneckiego.
Jak nazwa wskazuje zespół jest krzewicielem twórczości ludowej regionu śląskiego, ale wzbogaca też swój repertuar  pieśniami i piosenkami z innych regionów Polski. Są to utwory o rozmaitej tematyce i treści: lirycznej, satyrycznej i kabaretowej, okolicznościowej i poważnej. Większość utworów przedstawiona jest w gwarze śląskiej. Zwłaszcza piosenki ludowe niosą w sobie dużo dowcipu i pogody ducha, a wesołość i żart przewijają się w nich bardzo często.
W ramach swojej działalności zespół zorganizował w latach 1982-2007 ponad 670 występów, zarówno w kraju jak i za granicą m.in. wielokrotnie w Poczdamie (Niemcy) i miejscowości Blois w dolinie Loary (Francja).

Członków zespołu łączy radość śpiewania, muzykowania, występy, a także sam fakt bycia razem. Dzięki wspaniałej atmosferze, która panuje w zespole, to co robimy – robimy na prawdę dobrze. A dowodem na to jest ogromna ilość nagród i wyróżnień, które zespół otrzymał na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach. Rok 2020 ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem COVID-19 był rokiem nietypowym, większość bowiem wydarzeń kulturalnych i koncertów była zawieszona, bądź odbywała się on-line. Pomimo tego do ostatnich ważniejszych osiągnięć zespołu możemy zaliczyć między innymi udział w corocznym Koncercie Charytatywnym na rzecz osób niepełnosprawnych organizowanym pod honorowym patronatem Caritas Polska w formie transmisji on-line.
Zespół występuje na najważniejszych wojewódzkich przeglądach amatorskiej twórczości artystycznej. Ze względu na walory artystyczne występów zapraszany jest na różnego rodzaju imprezy, które odbywają się w naszym województwie np. w Kamieniu Śląskim i w Głuchołazach - "Święto Gór Opawskich". Ponadto zespół "Karlik" corocznie występuje w "Galerii Opolanin" w Koncercie Wielkanocnym.

Próby zespołu odbywają się w sali Ośrodka Socjalnego „Społem” PSS w Opolu na ul. 1 Maja 19, gdzie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej grupy.

Kontakt telefoniczny z Kierownikiem grupy p. Zofią Dąbrowską-Puda 77 455 89 43.
projekt i realizacja PRONETIX