"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu

Aktualności

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI
2024-06-07
ZARZĄD "SPOŁEM" POWSZECHNEJ SPÓŁDZIELNI SPOŻYWCÓW W OPOLUZAWIADAMIA CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI, ŻEZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI ODBĘDZIE SIĘ DNIA 26.06.2024 R. O G...
31.05 .2024 R. DZIEŃ WOLNY OD PRACY
2024-05-28
Dzień 31.05.2024 r. jest dniem wolnym od pracy w "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Opolu...

Szukaj w serwisie

W polu poniżej
wpisz poszukiwaną frazęNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z naszej strony, wpisz poniżej swój adres e-mailRegionalny Zespół Karlik

Regionalny Zespół Wokalno-Instrumentalny „Karlik” powstał w 1984 r. i od początku swej działalności grał i śpiewał pod kierownictwem p. Zofii Dąbrowskiej-Puda i p. Waldemara Sarneckiego. Siedzibą zespołu była sala narad "Społem" PSS przy ul. 1 Maja 19 (oficyna), tuż obok baru "Kubuś". Tam też w każdą środę odbywały się zajęcia i próby zespołu.

Jak nazwa wskazuje zespół był krzewicielem twórczości ludowej regionu śląskiego, ale wzbogacał też swój repertuar pieśniami i piosenkami z innych regionów Polski. Były to utwory o rozmaitej tematyce i treści: lirycznej, satyrycznej i kabaretowej, okolicznościowej i poważnej. Większość utworów przedstawiana była w gwarze śląskiej. Zwłaszcza piosenki ludowe niosły w sobie dużo dowcipu i pogody ducha, a wesołość i żarty przewijały  się w nich bardzo często.
W ramach swojej działalności zespół zorganizował w latach 1984-2007 ponad 670 występów, zarówno w kraju jak i za granicą m.in. wielokrotnie w Poczdamie (Niemcy) i miejscowości Blois w dolinie Loary (Francja).

Członków zespołu łączyła radość śpiewania, muzykowania i występy, a także sam fakt bycia razem. Dzięki wspaniałej atmosferze, która panowała w zespole – robiono to na prawdę dobrze. A dowodem na to była ogromna ilość nagród i wyróżnień, które zespół otrzymał na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach.
Zespół występował na najważniejszych wojewódzkich przeglądach amatorskiej twórczości artystycznej. Ze względu na walory artystyczne występów zapraszany był na różnego rodzaju imprezy, które odbywały się w naszym województwie np. w Kamieniu Śląskim i w Głuchołazach - "Święto Gór Opawskich". Ponadto zespół "Karlik" corocznie występował w "Galerii Opolanin" w Koncercie Wielkanocnym oraz brał udział w corocznym Koncercie Charytatywnym na rzecz osób niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Caritas Polska.

W 2022 r. Regionalny Zespół Wokalno-Instrumentalny „Karlik” zaprzestał działalności.
projekt i realizacja PRONETIX